Комунальники вже використали третину заготовленої піщано-сольової суміші

У понеділок через раптову зміну погоди вулиці та тротуари міста і району вкрились льодяною кіркою.

У ситуації раптової ожеледиці, як це не дивно, але більш комфортно відчували себе автомобілісти. Автодорогу Київ‑Дніпропетровськ, що проходить через Кобеляки, як і деякі вулиці міста, кілька днів тому посипали піщано-сольовою сумішшю. І вона досить швидко «роз’їла» льодяну кірку. А ось тротуари стали малопридатними для пересування людей.

Комунальна техніка з’явилась на вулицях Кобеляк десь о восьмій тридцять. Невеличкий трактор, завантажений піском, заїхав на тротуари і вже за годину частина з них стала більш безпечною. До цього ж пішоходи демонстрували чудеса еквілібристики, намагаючись на впасти на льоду. Потрібно відзначити, що власники і працівники деяких магазинів, не чекаючи допомоги від комунальників, самостійно розпочали боротися з ожеледицею. На вулиці Дніпропетровській одними із перших посипали підходи до свого об’єкта співробітники супермаркету «АТБ». Вони сипали на тротуар звичайну сіль. Такими ж засобами особисто боровся із ожеледицею і приватний підприємець Євген Ясинський. А ось працівники ветеринарної аптеки «Айболіт» густо засипали тротуар піском.

Секретар кобеляцької міськради Сергій Галушко повідомив, що за перший тиждень зими комунальники використали на посипання проїжджої частини і тротуарів 40 тонн суміші. Між тим, її запас на початку зими становив 130 тонн. Сергій Галушкою зазначив: «Ми не можемо швидко посипати відповідною сумішшю всі 156 міських вулиць. Основну увагу влада приділяє боротьбі з ожеледицею на численних підйомах та спусках. Тротуари посипають лише там, де найпожвавленіший пішохідний рух. Так, міську владу можна й потрібно за це критикувати. Ми до цього готові. Але ж, критикуючи, потрібно й самим щось робити. Адже, згідно із правилами благоустрою, як власники магазинів і керівники установ та підприємств, так і звичайні громадяни мають вживати заходів у боротьбі з ожеледицею на прилеглій до їх будівель території. Так, із влади потрібно вимагати. Але ж є в Україні приклад масового волонтерського руху, коли народ одягає і годує свою армію. А уявіть, що було б, якби сподівались лише на державу? Так і тут».

Чиновник також нагадав, що на узбіччях міських вулиць розміщені купи піщано-сольової суміші. І нею можуть користуватися не лише комунальники.